gtag('config', 'UA-197687991-1');

Що буде якщо схрестити кішку-Сфінкса і звичайного дворового кота?

Що може вийти, якщо схрестити котів дуже різних порід? Хоча міжпородне схрещування спеціально майже ніхто не організовує, такі випадки – не рідкість. А що, якщо схрестити Сфінкса і звичайну дворову кішку? Трапляється ж, що господарі не угледять, і кішка-сфінкс погуляє з дворовим котом. Або ж кіт-сфінкс знайде собі безпородисту подругу. Ось так і з’являються метиси – так називають потомство від котів різних порід.

При народженні кошенят будь-якої породи очікують, що у них будуть переважати спадкові ознаки, а послід метисів здатний здивувати неймовірним різноманітністю. Звичайно, метиси переймають гени своїх батьків, але у кожного кошеня з однієї партії новонароджених набір цих генів абсолютно індивідуальний. Причому у малюка з сумішевого посліду можуть одночасно проявитися гени обох батьків: наприклад, особливості вовняного покриву – від одного, а форма вух або розріз очей – від іншого.

Нерідко в сумішевих послідах народжується кошеня, не схожий ні на кого з батьків – так проявляються «задавлені» гени далеких предків. При схрещуванні Сфінкса і звичайної кішки в одному посліді можуть бути абсолютно різні кошенята: повністю лисі; з невеликою «велюрової» шерстю; зі звичайною шерстю, як у домашніх котів; «Комбіновані»: з частковим вовняним покривом, причому в досить несподіваних комбінаціях.

Але на цьому сюрпризи не закінчуються. У міру дорослішання кошенят наявність і розташування вовни на їх тілі може змінюватися. Наприклад, коти зі звичайною шерстю можуть повністю її позбутися, або ж у лисих кошенят може з’явитися шерсть на деяких ділянках тіла. Незмінним на все життя у метисів залишиться тільки будова тіла.

Вигляд метисів може бути дуже незвичайним, але при цьому симпатичним або забавним. Хоча трапляється, що народжуються кошенята з досить неприємною зовнішністю. Що стосується характеру тварини, то це не вроджені якості – характер кота завжди формується в процесі виховання. Продовження у відео.

Leave a Comment